Εργαλεία και μηχανές με την υποστήριξη της Raycap Εκτύπωση E-mail

ErgaliaRaycap

Πώς είναι να γίνεσαι τεχνίτης στο μηχανουργείο της πιο παλιάς ελληνικής βιομηχανίας;

Να παίρνεις στα χέρια σου τα εργαλεία και να φτιάχνεις κάτι μαζί με την ομάδα του σχολείου σου;

Στο Βιοτεχνικό-Βιομηχανικό Εκπαιδευτικό Μουσείο στο Λαύριο, το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Εργαλεία και Μηχανές» δίνει για μια ακόμη χρονιά την ευκαιρία στα παιδιά να δουλέψουν δημιουργικά και ομαδικά, σε μια «γραμμή παραγωγής»!

Κάτι το κράνος ασφαλείας, κάτι η αύρα του χώρου, κάτι η όρεξη για δουλειά, το «Εργαλεία και Μηχανές» πάντοτε συναρπάζει: περισσότερες από 45 σχολικές ομάδες με πάνω από 1.200 παιδιά πέρασαν ήδη από τους πάγκους εργασίας μέσα στο πρώτο τρίμηνο της σχολικής χρονιάς.

Συνεργάτες μας είναι οι εκπαιδευτικοί που μας εμπιστεύονται, και τους ευχαριστούμε θερμά γι’ αυτό. Και βέβαια οφείλουμε πολλά στην εταιρεία RAYCAP Α.Ε., χορηγό του προγράμματος και πολύτιμο συμπαραστάτη στο έργο μας.

Εμπρός, λοιπόν, ας ανασκουμπωθούμε, και με τον νέο χρόνο να συνεχίσουμε να δίνουμε δημιουργική πνοή στο παλιό μηχανουργείο!

ErgaliaRaycap2

ErgaliaRaycap1